BFC233621472
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BFC233621472
Mega Source # : MEGA-BFC233621472
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 4700PF 10% 630VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Voltage Rating - AC : 310V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Series : MKP336 2
Ratings : X2
Package / Case : Radial
Other Names : 222233621472
Operating Temperature : -55°C ~ 110°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 15 Weeks
Lead Spacing : 0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.394" (10.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 4700pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 4700pF