B32776P6106K000
Contact Now
B32776P6106K000
  • 1
Mega Source # : MEGA-B32776P6106K000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 10UF 10% 630VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Series : B32776P
Ratings : AEC-Q200
Package / Case : Radial
Other Names : 495-75565
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Lead Spacing : 1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 1.280" (32.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) : 7 mOhms
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 10µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 10µF