B32562J1106K000
Contact Now
B32562J1106K000
  • 1
Mega Source # : MEGA-B32562J1106K000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 10UF 10% 100VDC 2DIP
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 100V
Voltage Rating - AC : 63V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Series : SilverCap™ B32562
Package / Case : 2-DIP
Other Names : 495-6850
B32562J1106K
B32562J1106K-ND
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description : 10µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP
Capacitance : 10µF