947D331K112CDRSN
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
947D331K112CDRSN
  • 1
Mega Source # : MEGA-947D331K112CDRSN
Manufacturer : CDE (Cornell Dubilier Electronics)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 330UF 10% 1.1KVDC SCREW
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 1100V (1.1kV)
Voltage Rating - AC : 230V
Tolerance : ±10%
Termination : Threaded, Female
Size / Dimension : 3.937" Dia (100.00mm)
Series : 947D
Package / Case : Radial, Can
Operating Temperature : -45°C ~ 85°C
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Spacing : 1.969" (50.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 3.465" (88.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1.4 mOhms
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 330µF Film Capacitor 230V 1100V (1.1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance : 330µF