ECQ-E1473JF
Contact Now
ECQ-E1473JF
Mega Source # : MEGA-ECQ-E1473JF
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 100V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.307" L x 0.177" W (7.80mm x 4.50mm)
Series : ECQ-E(F)
Package / Case : Radial
Other Names : ECQE1473JF
P14639
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Spacing : 0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.335" (8.50mm)
Dielectric Material : Polyester, Metallized
Detailed Description : 0.047µF Film Capacitor 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance : 0.047µF