BFC233816473
Contact Now
BFC233816473
Mega Source # : MEGA-BFC233816473
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.047UF 1KVDC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 1000V (1kV)
Voltage Rating - AC : 440V
Termination : PC Pins
Series : MKP338 1
Ratings : X1
Package / Case : Radial
Other Names : 222233816473
Operating Temperature : -50°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.047µF Film Capacitor 440V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.047µF