KP1830147014W
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
KP1830147014W
Mega Source # : MEGA-KP1830147014W
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 470PF 5% 100VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 100V
Voltage Rating - AC : 63V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Series : KP 1830
Package / Case : Radial
Other Names : 1830147014W
Operating Temperature : -55°C ~ 100°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 19 Weeks
Lead Spacing : 0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.236" (6.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP)
Detailed Description : 470pF Film Capacitor 63V 100V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance : 470pF