BFC237125334
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BFC237125334
Mega Source # : MEGA-BFC237125334
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 100V
Voltage Rating - AC : 63V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Series : MKT371
Package / Case : Radial
Other Names : 222237125334
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 15 Weeks
Lead Spacing : 0.300" (7.62mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.413" (10.50mm)
Features : Long Life
Dielectric Material : Polyester, Metallized
Detailed Description : 0.33µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance : 0.33µF