B32021A3272K000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B32021A3272K000
Mega Source # : MEGA-B32021A3272K000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 2700PF 10% RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - AC : 300V
Tolerance : ±10%
Termination : PC Pins
Series : B32021
Ratings : Y2
Package / Case : Radial
Other Names : B32021A3272K
Operating Temperature : -40°C ~ 110°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 43 Weeks
Lead Spacing : 0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 2700pF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 2700pF