184683J63RAA-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
184683J63RAA-F
  • 1
Mega Source # : MEGA-184683J63RAA-F
Manufacturer : CDE (Cornell Dubilier Electronics)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 63V
Voltage Rating - AC : 40V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Series : 184
Package / Case : Radial
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Spacing : 0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.276" (7.00mm)
Dielectric Material : Polyester, Metallized
Detailed Description : 0.068µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
Capacitance : 0.068µF