ZEN056V130A24GS
Contact Now
ZEN056V130A24GS
  • 1
Mega Source # : MEGA-ZEN056V130A24GS
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : POLYZEN 5.6V PPTC/ZENER SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Clamping : 24V
Technology : Mixed Technology
Supplier Device Package : SMD
Series : PolyZen
Package / Case : 3-SMD, No Lead
Other Names : RF1730-000
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 2A (4 Weeks)