ZEN056V115A24LS
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ZEN056V115A24LS
  • 1
Mega Source # : MEGA-ZEN056V115A24LS
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Cut Tape (CT)
Description : POLYZEN 5.6V PPTC/ZENER SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Clamping : 5.8V
Technology : Mixed Technology
Series : PolyZen
Package / Case : 3-SMD, No Lead
Other Names : ZEN056V115A24LSCT
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 2A (4 Weeks)