ZEN059V130A24LS
Contact Now
ZEN059V130A24LS
  • 1
Mega Source # : MEGA-ZEN059V130A24LS
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : POLYZEN 5.9V PPTC/ZENER SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Clamping : 6V
Package / Case : 3-SMD, No Lead
Other Names : RF2103-000
ZEN059V130A24LS-ND
ZEN059V130A24LSTR
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 2A (4 Weeks)