ROV05-621K-S-2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ROV05-621K-S-2
Mega Source # : MEGA-ROV05-621K-S-2
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : VARISTOR 620V 400A DISC 5MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 620V
Varistor Voltage (Min) : 558V
Varistor Voltage (Max) : 682V
Package / Case : Disc 5mm
Other Names : F05589-000
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Maximum DC Volts : 505V
Maximum AC Volts : 385V
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 20.5J
Detailed Description : 620V 400A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
Current - Surge : 400A
Capacitance @ Frequency : 50pF @ 1kHz