MKP383322063JFI2B0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MKP383322063JFI2B0
Mega Source # : MEGA-MKP383322063JFI2B0
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 630V
Voltage Rating - AC : 220V
Tolerance : ±5%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Series : MMKP383
Package / Case : Radial
Other Names : 383322063JFI2B0
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 15 Weeks
Lead Spacing : 0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.433" (11.00mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 0.022µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 0.022µF