ACM2012-201-2P-T002
Contact Now
ACM2012-201-2P-T002
  • 1
Mfr.Part # : ACM2012-201-2P-T002
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CMC 350MA 2LN 200 OHM SMD
Stock : 48263
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 350mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 250mOhm
Filter Type : Signal Line
Impedance @ Frequency : 200 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 50V