SRF0905-251Y
Contact Now
SRF0905-251Y
  • 1
Mfr.Part # : SRF0905-251Y
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : CMC 250UH 1.2A 2LN 600 OHM SMD
Stock : 17102
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 1.2A
DC Resistance (DCR) (Max) : 130mOhm
Filter Type : Signal Line
Impedance @ Frequency : 600 Ohms @ 3 MHz
Inductance @ Frequency : 250 µH @ 100 kHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 80V