ACM2012-900-2P-T001
Contact Now
ACM2012-900-2P-T001
Mfr.Part # : ACM2012-900-2P-T001
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Stock : 65240
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 400mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 190mOhm
Filter Type : Signal Line
Impedance @ Frequency : 90 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Voltage Rating - DC : 50V