ACM4520-421-2P-T000
Contact Now
ACM4520-421-2P-T000
Mfr.Part # : ACM4520-421-2P-T000
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CMC 2.8A 2LN 420 OHM SMD
Stock : 22749
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 2.8A
DC Resistance (DCR) (Max) : 55mOhm
Filter Type : Power Line
Impedance @ Frequency : 420 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 50V