B82732R2901B030
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B82732R2901B030
Mfr.Part # : B82732R2901B030
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Description : CMC 27MH 900MA 2LN TH
Stock : 3193
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : ENEC, UR, VDE
Current Rating (Max) : 900mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 750mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 27 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 250V