PLT10HH1026R0PNL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PLT10HH1026R0PNL
Mfr.Part # : PLT10HH1026R0PNL
Manufacturer : Murata Electronics
Description : CMC 6A 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
Stock : 2373
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 6A
DC Resistance (DCR) (Max) : 8mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Impedance @ Frequency : 1 kOhms @ 10 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pad
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Voltage Rating - DC : 100V