CM5441Z161B-10
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CM5441Z161B-10
Mfr.Part # : CM5441Z161B-10
Manufacturer : Laird - Performance Materials
Description : CMC 75A 2LN 160 OHM TH
Stock : 29138
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 75A
DC Resistance (DCR) (Max) : 0.3mOhm
Filter Type : Power Line
Impedance @ Frequency : 160 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 340V