ICM1206ER601M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ICM1206ER601M
Mfr.Part # : ICM1206ER601M
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD
Stock : 8067
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 260mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 800mOhm
Filter Type : Signal Line
Impedance @ Frequency : 600 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 50V