ACM4520-142-2P-TL000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ACM4520-142-2P-TL000
Mfr.Part # : ACM4520-142-2P-TL000
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CMC 1.5A 2LN 1.4KOHM SMD
Stock : 12308
Product Category : Common Mode Chokes
Current Rating (Max) : 1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) : 80mOhm
Filter Type : Power Line
Impedance @ Frequency : 1.4 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Horizontal, 4 PC Pad
Product Status : Active
Voltage Rating - DC : 50V