RN212-0.8-02-10M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RN212-0.8-02-10M
  • 1
Mfr.Part # : RN212-0.8-02-10M
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CMC 10MH 800MA 2LN TH
Stock : 586
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : ENEC, UR, VDE
Current Rating (Max) : 800mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 380mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 10 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 300V