SMAZ15-13-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SMAZ15-13-F
Mfr.Part # : SMAZ15-13-F
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : DIODE ZENER 15V 1W SMA
Stock : 224929
Product Category : Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1 µA @ 11.4 V
Impedance (Max) (Zzt) : 10 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Max : 1 W
Product Status : Active
Supplier Device Package : SMA
Tolerance : ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 15 V