UMZ5.1NT106
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
UMZ5.1NT106
Mfr.Part # : UMZ5.1NT106
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : DIODE ZENER ARRAY 5.1V UMD3
Stock : 8718
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 2 µA @ 1.5 V
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 200 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : UMD3
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 5.1 V