DZ23C3V3-E3-08
Contact Now
DZ23C3V3-E3-08
Mfr.Part # : DZ23C3V3-E3-08
Manufacturer : Vishay
Description : DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Stock : 12000
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Cathode
Impedance (Max) (Zzt) : 95 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 300 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-23-3
Tolerance : ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 3.3 V