DZ23C11-7-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DZ23C11-7-F
Mfr.Part # : DZ23C11-7-F
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : DIODE ZENER ARRAY 11V SOT23-3
Stock : 5129
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Cathode
Impedance (Max) (Zzt) : 20 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 300 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-23-3
Tolerance : ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 11 V