UMZ18NFHT106
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
UMZ18NFHT106
Mfr.Part # : UMZ18NFHT106
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : ZENER ARRAYS FOR TERMINAL PROTEC
Stock : 2883
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 13 V
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 200 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : UMD3
Tolerance : ±2.19%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 18 V