UMZ8.2NFHT106
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
UMZ8.2NFHT106
  • 1
Mfr.Part # : UMZ8.2NFHT106
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : ZENER ARRAYS FOR TERMINAL PROTEC
Stock : 2990
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 500 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) : 30 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 200 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : UMD3
Tolerance : ±5.3%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 8.2 V