CMSZDA8V2 TR PBFREE
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CMSZDA8V2 TR PBFREE
  • 1
Mfr.Part # : CMSZDA8V2 TR PBFREE
Manufacturer : Central Semiconductor
Description : DIODE ZENER 8.2V 275MW SOT323
Stock : 2765
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) : 15 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 275 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-323
Tolerance : ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 8.2 V