MMBZ27VDA-HE3-18
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MMBZ27VDA-HE3-18
Mfr.Part # : MMBZ27VDA-HE3-18
Manufacturer : Vishay
Description : DIODE ZENER 40W 1MA 27V SOT23
Stock : 9240
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 80 nA @ 22 V
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 225 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-23-3
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.1 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 27 V