STZ5.6NFHT146
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
STZ5.6NFHT146
  • 1
Mfr.Part # : STZ5.6NFHT146
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : ZENER ARRAYS FOR TERMINAL PROTEC
Stock : 2374
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1 µA @ 2.5 V
Impedance (Max) (Zzt) : 60 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 200 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SMD3
Tolerance : ±5.45%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 5.6 V