STZ6.8NFHT146
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
STZ6.8NFHT146
Mfr.Part # : STZ6.8NFHT146
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : ROHM'S ZENER DIODES ARE AVAILABL
Stock : 2993
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 500 nA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) : 40 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 200 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SMD3
Tolerance : ±4.92%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 6.8 V