DZ23C9V1-7-F
Contact Now
DZ23C9V1-7-F
Mfr.Part # : DZ23C9V1-7-F
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT23-3
Stock : 35000
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Cathode
Impedance (Max) (Zzt) : 10 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 300 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-23-3
Tolerance : ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 9.1 V