BZB984-C5V1,115
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BZB984-C5V1,115
Mfr.Part # : BZB984-C5V1,115
Manufacturer : Nexperia
Description : DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT663
Stock : 35000
Product Category : Diodes - Zener - Arrays
Configuration : 1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr : 2 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) : 40 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : SOT-663
Power - Max : 265 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-663
Tolerance : ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 5.1 V