4403063885547-MLT-1200-A3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
4403063885547-MLT-1200-A3
Mfr.Part # : 4403063885547-MLT-1200-A3
Manufacturer : Milont Technology Co., Ltd
Description : 4-20MA CURRENT SIGNAL; 1/TWO WIR
Stock : 120
Product Category : Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type : String Potentiometer
For Measuring : Linear Position
Linearity : ±0.15%
Mounting Type : Panel Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Output : 4mA ~ 20mA
Package / Case : Box with Wire Leads
Product Status : Active
Technology : Resistive
Termination Style : Wire Leads
Voltage - Supply : 24V