VEMT2000X01
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VEMT2000X01
Mfr.Part # : VEMT2000X01
Manufacturer : Vishay
Description : PHOTOTRANSISTOR 790 TO 970 NM
Stock : 84089
Product Category : Optical Sensors - Phototransistors
Current - Collector (Ic) (Max) : 50 mA
Current - Dark (Id) (Max) : 100 nA
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TA)
Orientation : Top View
Package / Case : 2-SMD, Z-Bend
Power - Max : 100 mW
Product Status : Active
Viewing Angle : 30°
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 20 V