OBR7500-R100-2EP-IO-V31
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
OBR7500-R100-2EP-IO-V31
Mfr.Part # : OBR7500-R100-2EP-IO-V31
Manufacturer : Pepperl+Fuchs
Description : RETROREFLECTIVE SEN W/PLR FIL 7.
Stock : 35000
Product Category : Optical Sensors - Reflective - Logic Output
Current - Supply : 25 mA
Mounting Type : Chassis Mount
Output Configuration : NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Package / Case : Module
Product Status : Active
Sensing Light : Infrared
Sensing Method : Retroreflective
Voltage - Supply : 10V ~ 30V