LRLE-27-200-R-00-10-A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LRLE-27-200-R-00-10-A
Mfr.Part # : LRLE-27-200-R-00-10-A
Manufacturer : Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Description : SENSOR LINEAR 203.2MM CABLE
Stock : 4
Product Category : Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type : Round Shaft
For Measuring : Linear Position
Linearity : ±0.15%
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -20°C ~ 85°C
Output : 0 V ~ 10 V
Package / Case : Cylinder
Product Status : Active
Technology : LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Termination Style : Cable
Voltage - Supply : 0V ~ 10V