HO 25-NSM/SP33-1000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
HO 25-NSM/SP33-1000
Mfr.Part # : HO 25-NSM/SP33-1000
Manufacturer : LEM USA, Inc.
Description : SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC
Stock : 38
Product Category : Current Sensors
Accuracy : ±1%
Current - Sensing : 25A
Current - Supply (Max) : 25mA
For Measuring : AC/DC
Frequency : DC ~ 250kHz
Linearity : ±0.5%
Mounting Type : Surface Mount
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Output : Ratiometric, Voltage
Package / Case : Module
Polarization : Bidirectional
Product Status : Active
Response Time : 3.5µs
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Voltage - Supply : 3.3V