BWP20-12P
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BWP20-12P
Mfr.Part # : BWP20-12P
Manufacturer : Autonics
Description : AREA SENSOR PNP L=220MM 12-24VDC
Stock : 109
Product Category : Motion Sensors - Optical
Operating Temperature : -10°C ~ 55°C (TA)
Output Type : PNP - Open Collector
Package / Case : Module
Product Status : Active
Sensor Type : Area Reflective
Trigger Type : Internal
Voltage - Supply : 12V ~ 24V