A41-80-230
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
A41-80-230
Mfr.Part # : A41-80-230
Manufacturer : Signal Transformer
Description : PWR XFMR LAMINATED 80VA CHAS MT
Stock : 267
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 700mA, Series 350mA
Height - Seated (Max) : 76.20mm
Mounting Type : Chassis Mount
Power - Max : 80VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 63.50mm L x 64.30mm W
Termination Style : Solder, Quick Connect
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 4000Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 115V, Series 230V