PL10-28-130B
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PL10-28-130B
Mfr.Part # : PL10-28-130B
Manufacturer : Tamura
Description : PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Stock : 208
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 720mA, Series 360mA
Height - Seated (Max) : 36.20mm
Mounting Type : Through Hole
Power - Max : 10VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 47.60mm L x 39.70mm W
Termination Style : PC Pin
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 3500Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 14V, Series 28V