RMCF0402ZT0R00
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RMCF0402ZT0R00
Mfr.Part # : RMCF0402ZT0R00
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 0 OHM JUMPER 1/16W 0402
Stock : 25575538
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 0 Ohms