CRCW020149R9FKED
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CRCW020149R9FKED
Mfr.Part # : CRCW020149R9FKED
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : RES SMD 49.9 OHM 1% 1/20W 0201
Stock : 314233
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0201 (0603 Metric)
Power (Watts) : 0.05W, 1/20W
Product Status : Active
Resistance : 49.9 Ohms
Supplier Device Package : 0201
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±1%