ESR01MZPJ103
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ESR01MZPJ103
Mfr.Part # : ESR01MZPJ103
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : RES SMD 10K OHM 5% 1/5W 0402
Stock : 183517
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.2W, 1/5W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 10 kOhms
Supplier Device Package : 0402
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%