ERJ-XGN0R00Y
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ERJ-XGN0R00Y
  • 1
Mfr.Part # : ERJ-XGN0R00Y
Manufacturer : Panasonic
Description : RES SMD 0 OHM JUMP 1/32W 01005
Stock : 2500098
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 01005 (0402 Metric)
Power (Watts) : 0.03W, 1/32W
Product Status : Active
Resistance : 0 Ohms
Supplier Device Package : 01005
Temperature Coefficient : -100/ +600ppm/°C