ERA-2AEB6651X
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ERA-2AEB6651X
  • 1
Mfr.Part # : ERA-2AEB6651X
Manufacturer : Panasonic
Description : RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock : 19261
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 6.65 kOhms
Supplier Device Package : 0402
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%